Vážení zákazníci, 5.7. a 6.7. budeme mít ZAVŘENO. - více informací zde │ Omezení vychystávání balíků - více informací zde

Svářečky TIG – Tungsten Inert Gas welding

Svářečka TIG představuje v oblasti svářecích strojů pokročilejší technické zařízení. V naší nabídce ani tato zařízení nemohou chybět. Na výběr máte sortiment víceúčelových strojů, použitelných kromě metody TIG (někdy označované jako svařování WIG) pro více způsobů svařování.

Pokračovat
Parametry
od do
Doprava zdarma
23 051,00 Kč s DPH
Do týdne
+ -
Obj. kód: SV160-P
3 990,00 Kč s DPH
Do týdne
+ -
Obj. kód: SV125-O
Doporučujeme
17 590,00 Kč s DPH
Do týdne
+ -
Obj. kód: SV200-A
Doprava zdarma
12 711,00 Kč
11 441,00 Kč s DPH
Do 2 týdnů
+ -
Obj. kód: TS7811699
Doprava zdarma
7 529,00 Kč
6 776,00 Kč s DPH
Do 2 týdnů
+ -
Obj. kód: TS7812032
 • 24
 • 36
 • 48
 • Svařování TIG: složitý způsob pro velmi kvalitní a estetickou práci

  Sváření wolframovou elektrodou v ochranné atmosféře z inertního plynu, tedy svařování TIG (z anglického Tungsten Inert Gas welding), představuje složitější, ale velmi precizní způsob svařování. Někdy bývá také označována jako metoda WIG – zkratka znamená Wolfram Inert Gas. Je to manuální způsob, u něhož je elektrický oblouk zdrojem tepla. Stroje určené pro uvedený způsob svařování se označují jednoduše jako svářečky TIG.

   

  Princip svařování metodou TIG spočívá v tavení materiálu pomocí elektrického oblouku. Ten hoří mezi wolframovou elektrodou a spojovaným materiálem. Rozdíl proti ostatním metodám sváření (např. MMA) spočívá v tom, že elektroda se při hoření netaví a přídavný materiál se dodává pomocí přídavného drátu. Při tomto druhu práce je nutná ochranná atmosféra z inertního plynu, který zamezí přístupu vzduchu do místa svaru. Nejčastěji se používá argon či hélium, popřípadě jejich směsi. Pro svařování korozivzdorné oceli je možné použít směs argonu s vodíkem.

   

  Díky vysoké teplotě oblouku je svařování TIG vhodné zejména pro vysoce legované či nástrojové ocele. Velkou výhodu představuje také úzké teplotní pole, díky čemuž není tepelně ovlivněn základní materiál v širším pásmu kolem svaru. Hloubka závaru naopak může být velká – díky tomu je materiál spojen (lidově řečeno provařen) skutečně dobře. Jednoduše řečeno – se svárem si lze v tomto případě opravdu „vyhrát“ tak, aby byl nejen kvalitní, ale i estetický. Využiti tento způsob tím pádem nachází například při práci s energetickými trubkami kotlů či vysokotlakých vedení (produktovody apod.), tvarově složitými konstrukcemi (rámy motocyklů či kol, ochranné rámy pro off-road nebo bezpečnostní klece závodních a soutěžních aut, dekorativní kovový nábytek atd.), prací s ušlechtilými kovy apod.

   

  Proti jiným metodám svařování (především MIG / MAG, ale také MMA) je svařování TIG pomalejší a pracnější, tedy málo produktivní. Hodí se tedy především na tvarově složité konstrukce z ušlechtilých materiálů, u kterých příliš nezáleží na rychlosti, ale preciznosti odvedené práce. Je také náročné na samotné svářečky – stroje pro svařování TIG jsou proti jiným druhům komplikovanější a dražší. V případě požadavků na vyšší sériovost je tedy vhodné zvolit jiný typ sváření. Některé druhy svářeček pro metodu TIG jsou také kombinované s plazmovou řezačkou.