Vážení zákazníci, 5.7. a 6.7. budeme mít ZAVŘENO. - více informací zde │ Omezení vychystávání balíků - více informací zde

Čtyřsloupové zvedáky na auto

Čtyřsloupový autozvedák patří v kategorii zvedáků na auto mezi skutečně těžké váhy. Vzhledem ke svým vlastnostem se hodí na rozmanité práce na spodních částech vozidla, jako je podvozek, dolní partie karosérií apod.

Pokračovat
Parametry
od do
Doprava zdarma
10 878,00 Kč s DPH
Do týdne
+ -
Obj. kód: M4SLFERD
Doprava zdarma
5 253,00 Kč s DPH
Do týdne
+ -
Obj. kód: sz025
137 131,00 Kč s DPH
Do týdne
+ -
Obj. kód: sz41
Doprava zdarma
9 668,00 Kč s DPH
Do týdne
+ -
Obj. kód: DOPVSFERD
145 188,00 Kč s DPH
Vyprodáno
+ -
Obj. kód: 17.11
 • 24
 • 36
 • 48
 • Čtyřsloupový zvedák: stabilní a silný pomocník pro pneuservis i autoservis

  Skutenčně velmi univerzálním využitím se mohou pyšnit moderní čtyřsloupové autozvedáky. Díky své konstrukci se skvěle hodí pro řadu autoservisních prací i úkonů spojených s pneuservisem.

   

  Základem je rampa se dvěma rameny, na kterou vozidlo najede. Výška zdvihu bývá kolem 1,7 metru a umožňuje tak pohodlný přístup a práci pod vozem. Vzhledem k tomu, že jízdní segmenty rampy vedou v oblasti prahů, nijak nezasahují do oblasti podvozku auta, na němž je tím pádem možné pohodlně pracovat. Kvalitní čtyřsloupové zvedáky mívají mezi rameny rampy takzvaný posuvný přizdvih, vybavený gumovými dorazy. Je schopen vozidlo dodatečně zvednout (tedy přizdvihnout) pouze na jedné straně, a díky tomu je možné například seřizovat geometrii kol takto odlehčené nápravy, či vyměnit pneumatiky. Zvedák je tedy vhodný i pro pneuservis.

   

  V ramenech rampy bývají rovněž pohyblivé segmenty, umožňující při seřizování geometrie srovnání vozu přesně proti terčům. Tyto části bývají pro bezpečnost práce aretovatelné pomocí západek. Odpadá tedy pracné najíždění a rovnání vozidla či nebezpečí nechtěného posunu auta při práci.

   

  Velkou výhodu zvedáku se čtyřmi sloupy představuje jeho stabilita a velká nosnost. Díky základně s oporou v každém rohu je na něm kromě seřizování geometrie či pneuservisních úkonů možno provádět například opravy na podvozcích aut, vyžadujících sílu – ani při hrubší manipulaci například se zarezlými či zatuhlými částmi nehrozí, že se auto zřítí. Navíc unese i větší a těžší auta, jako jsou dodávky, rodinná MPV  či moderní velká SUV (nosnost bývá přibližně kolem pěti tun, speciální modely však mohou unést i více). Samozřejmostí moderních a kvalitních zvedáků jsou bezpečnostní zámky – často automatické – bránící pádu zvednutého vozidla.

   

  Určitou nevýhodou čtyřsloupových autozvedáků jsou poněkud vyšší nároky na prostor a také vyšší pořizovací cena. Obojí je však vyváženo právě velkou nosností a mimořádnou stabilitou.