Šroubováky různých profilů a rozměrů
V této kategorii jsme pro vás soustředili pouze šroubováky. Najdete zde veškeré druhy, které ve vašem autoservisu nebo dílně můžete využít. Od klasických typů, jako jsou ploché a křížové, přes profily TORX, Phillips či Pozidrive, až po speciální vybavení, jako jsou šroubováky úderové či ohebné (elastické). Díky nim je možné se dostat do špatně přístupných míst. Samozřejmostí je možnost výběru ze samostatně prodávaných kusů, nebo ucelených sad.
#ShowMore#
Z čeho se skládá šroubovák
Sada šroubováků patří do základní výbavy každé dílny nebo servisu. Klasický šroubovák má rukojeť a čepel složenou z dříku a břitu. Dřík je jednoduše řečeno dlouhá tyčka zasazená v rukojeti, břit je její konec uzpůsobený drážce v hlavě šroubu. Rukojeť bývá nejčastěji plastová, dražší modely ale mohou být ergonomicky tvarované, aby nástroj dobře padl do ruky, a mít dvoukomponentní složení guma/plast s protiskluzovou úpravou. Výjimkou ale není ani dřevěné držadlo, zejména u staršího nářadí. Vybrané modely ho mají dokonce ve tvaru písmene T, což umožňuje větší páku a pohodlnější práci.
Více informací o šroubovácích se dozvíte ZDE.
Nejprodávanější

Šroubováky ploché a křížové s jednodílným šestihranným dříkem/adaptérem na klíč, sada 5 kusů – Würth 061393225 Vyrobeno z temperovaného nárazuvzdorného materiálu a velké...

Souprava šroubováků a bitů s příslušenstvím, 39 dílů v plastovém stojanu – MAGG PROFI 080019 Ideální pro autoservis, dílnu, domácího hobby uživatele atd. Díky...

Úderový (rázový) šroubovák na povolování zatuhlých šroubů včetně bitů, vodící čtyřhran 1/2“, sada 15 ks, v plastovém pouzdru – JONNESWAY AG010138. Sada je vhodná na povolování...
Základní rozdělení podle konstrukce
Když se řekne šroubováky, každý si asi vybaví ty klasické rovné používané hlavně v domácnostech. Jejich výhodou jsou nízké pořizovací náklady, celou sadu těchto šroubováků totiž pořídíte za cenu jednoho speciálního. Utahování s nimi je možná o něco pracnější, ale na občasné operace to bohatě stačí.
Většina mechaniků ale raději sáhne po ráčnových šroubovácích, které sice zabírají jen na jednu stranu, na druhou drhnou přes zuby, ale umožňují více než jeden typ uchopení, takže práce s nimi bývá podstatně pohodlnější. Navíc směr utahování lze libovolně přepínat, takže je jedno, jestli jste levák nebo pravák, nebo jestli potřebujete zrovna utahovat nebo povolovat.
Úderové šroubováky fungují v principu stejně jako klasické, jen s tím rozdílem, že otáčení probíhá úderem kladiva a používá se například na uvolnění extra utažených šroubů, se kterými si ostatní nástroje neporadí.
Speciální šroubováky
Pro častější šroubování už potřebujete elektrické nebo aku šroubováky. Elektrické ušetří spoustu ruční práce. Jedinou omezení přichází v podobě nutnosti připojení k přívodu elektrického proudu.
Aku šroubováky vše zvládnou bez kabelu. Jednoduše čerpají energii z připojeného akumulátoru, a proto pro svou flexibilitu představují ideální řešení na cesty do terénu. I malý aku šroubovák rychle nabijete během několika málo hodin, přesto doporučujeme mít po ruce náhradní baterii s plnou šťávou. Na internetu se tyto modely často vyhledávají i v obráceném gardu jako šroubovák aku.
Dělení podle profilu
Podle konce břitu rozeznáváme šroubováky ploché, křížové, torx a imbusové. Klasické ploché mají jednu hranu a otáčí se s nimi šrouby s jednou drážkou. Křížové, jak už z názvu vyplývá, jsou určené na šrouby s drážkami ve tvaru kříže. Dělí se na Phillips (jednoduchý kříž) a Pozidriv (dvojitý kříž).
Torx matice si možná spojíte s šesticípou hvězdou, která je pro ně typická, imbusové zase poznáte podle šestiúhelníkového provedení.
Samozřejmě existují i další typy jako např. čtvercový Robertson, tříkřídlý Tri-Wing, čtyřkřídlý Torq-Set, ale to už jsou opravdové speciálky.
Pokud sháníte hodinářské šroubováky, projděte si celou naši nabídku, určitě narazíte na sadu, která je obsahuje.