Svářecí invertor MMA - Manual Metal Arc welding
Svařování metodou MMA se řadí k nejstarším způsobům sváření. Pokud tedy sháníte svářecí invertor MMA (tzv. invertorová svářečka) pro tuto činnost, otevřeli jste správnou podkategorii. V nabídce najdete nejen jednoúčelové svářečky výhradně pro metodu MMA.
#ShowMore#
Také moderní víceúčelové stroje kombinující několik metod svařování (MMA, MIG / MAG, TIG). Samozřejmostí je výběr příslušenství ke svářečkám a svářecích potřeb. Převážnou část naší nabídky svářecích invertorů MMA tvoří produkty se značkou TUSON. Máte tak jistotu, že dostáváte skutečně kvalitní stroje. Při práci také nezapomínejte na ochranné pomůcky, jako jsou svařovací kukly a další příslušenství.
Nejprodávanější
Jednofázová invertorová svářečka pro svařování MIG/MMA 160 A/TIG LIFT 200 A – SATRA S-SH130MIG. Zařízení s širokým spektrem použití umožňuje svařování samostíněným...
Jednofázová invertorová IGBT svářečka určená pro svařování TIG/MMA s proudem až 200 A - SATRA S-SH200TM. S výkonem 200 ampér je svářeč schopen snadno svařovat...
Třífázová IGBT invertorová svářečka určená pro svařování MIG/MMA/TIG LIFT, s kolečky a plošinou na uložení lahve CO2 – SATRA S-SH250GMA. Zařízení s širokým...
Svařování MMA – manuální způsob vhodný pro těžší konstrukce
Obloukové svařování obalenou elektrodou, tedy metoda MMA (z anglického Manual Metal Arc Welding), patří k nejstarším způsobům sváření. Jedná se o manuální (ruční) svařování s elektrickým obloukem jako zdrojem tepla. Strojům pro tento druh se říká svářecí invertor MMA.
Princip spočívá v zažehnutí elektrického oblouku mezi elektrodou a svařovaným materiálem. V místě svaru vznikne velmi vysoká teplota, která roztaví elektrodu i základní, tedy svařovaný, materiál. Elektroda použitá při tomto způsobu svařování, tedy takzvaný obalený typ, je složena z jádra a obalového materiálu. Obvykle bývá dlouhá 350 až 450 mm. Jádro elektrody představuje hlavní složku přídavného materiálu. Další funkční částí je obalový materiál elektrody, zabezpečující ochranu svarové lázně (vytváří ochranou atmosféru a strusku). Povrchová struska svar chrání při chladnutí. V momentě, kdy svařované místo dokonale vychladne, je na místě strusku odstranit (obrousit).
Metoda svařování MMA je vhodná pro práci s nelegovanými, nízko legovanými i vysoce legovanými materiály s aplikační tloušťkou v rozsahu od přibližně 2 do 50 mm. Hodí se například pro ocelové konstrukce, tlakové nádoby nebo například v těžkém či lodním průmyslu. K výhodám této metody patří například nenáchylnost procesu na povětrnostní podmínky (kupříkladu odfouknutí plynu), použitelnost i v podmínkách s nižším nárokem na přístup, nebo možnost svařování opravdu velmi různorodých druhů materiálu (slitiny, nerez, litina, hliník atd.).
Nevýhodou je poněkud menší produktivita práce – vzhledem k omezené délce obalovaných elektrod je nutná jejich častá výměna a tím pádem zastavování sváření. Pokud jsou při svařování kladeny vyšší nároky na sériovost, je na místě zvolit jinou metodu, například svařování MIG / MAG. Některé stroje bývají také kromě svařování určeny pro plazmové řezání.