Jednosloupové zvedáky na auto

Jednosloupový zvedák na auto představuje mezi zvedáky zvláštnost. Určen je pro celou řadu autoservisních i pneuservisních prací, jeho největšími výhodami jsou bezesporu mobilita a kompaktní rozměry, umožňující jeho použití i v malých servisech a dílnách.

#ShowMore#

Nosnost se většinou pohybuje kolem 2,5 tun, což stačí pro osobní a menší dodávková auta. Pro těžší práce a frekventovanější využití doporučujeme zvedáky dvousloupové, pro pneuservis jsou zase vhodné nůžkové zvedáky. Pro zvláštní druhy prací zvolte typ čtyřsloupový.

Nejprodávanější

Jednosloupový mobilní zvedák 2500 kg
 
102 850 Kč
(85 000 Kč bez DPH)
Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem
Jednosloupový mobilní zvedák 2500 kg
85 000 Kč bez DPH
102 850 Kč

Jednosloupový vedák na auta s nosností 2,5 tuny, elektrohydraulický pohon, pojízdný na kolech – Golemtech SZ12 Robustní a všestranně využitelný autozvedák na zvedání...

Kód: SZ12
Zvedák jednosloupový mobilní SF-M2500ES, 2,5t, s mechanickými západkami a kolečky
89 990 Kč bez DPH
108 888 Kč

Jednosloupový zvedák na auta s nosností 2,5 tuny, elektrohydraulický pohon, pojízdný na kolech – Ferdus 17.10 Praktický a kvalitní autozvedák na zdvihání malých a středně...

Kód: 17.10

Jednosloupový zvedák: skladný favorit malých servisů a dílen

Mezi vybavením pro pneuservis a autoservis zaujímají jednosloupové zvedáky zvláštní postavení. Jako jiné typy mají řadu výhod, ale i negativ. Je tedy jen na majiteli servisu či dílny, jaká očekávání od zvedáku má a na jaký druh prací s ním počítá.

Asi největší výhodou jednosloupového zvedáku je jeho variabilita a skladnost. Díky malým rozměrům a mobilitě (kolečka a manipulační oj) se hodí pro dílny s nedostatkem prostoru nebo jiným omezením. Typicky se jedná například o průjezdné servisy, kde není možné napevno umístit například dvousloupový či nůžkový typ. Vhodný je i pro sportovní týmy, kterým může posloužit nejen doma, ale i při soutěžích či závodech při práci v depu. Manipulace se provádí s nezatíženým přístrojem.

Vzhledem k absenci sloupu na jedné straně je podstatně ulehčen také nájezd a vystupování. Nosná ramena, vedoucí v tomto případě pod podvozkem auta, jsou přitom zvláště u moderních modelů řešena s důrazem na maximální bezpečnost a stabilitu. Zdvih jednosloupových zvedáků se různí, zvláště u kvalitnějších modelů, jaké najdete například v naší nabídce, ale dosahuje i 1,8 metru a více. Zvedák tak lze využít i k pohodlné práci na podvozcích, spodní straně motoru, nápravách, na některé druhy karosářských oprav apod. Samozřejmostí jsou pak základní autoservisní úkony jako výměna oleje.

Určitou nevýhodu, plynoucí právě z jednosloupové konstrukce, představuje v porovnání s ostatními typy (především dvousloupovými či čtyřsloupovými) o poznání nižší nosnost. Ta se pohybuje přibližně kolem 2,5 tuny a s rezervou tedy postačí pro osobní či lehčí dodávková auta, popř. MPV . U rozměrnějších modelů, jako jsou SUV (zvláště jejich větší a těžší verze), nebo větší varianty dodávkových vozidel, již mohou nastat potíže. Stejně tak může být limitující omezenější stabilita - jeden sloup zkrátka nedokáže auto podepřít tak pevně. Tento druh zvedáků tak není zcela vhodný pro práce hrubšího charakteru, jako demontáž zatuhlých či zarezlých částí, při kterých je třeba s vozidlem více lomcovat.