Vážení zákazníci, 5.7. a 6.7. budeme mít ZAVŘENO. - více informací zde │ Omezení vychystávání balíků - více informací zde

Aktuality

3D Geometrie podvozků, elektronické automatické sledování terčů - Golemtech

Výrobce Golemtech

Kód produktu g04


Dostupnost Do týdne U dodavatele - odesíláme obvykle do 4-7 pracovních dní.


Cena bez DPH 219 083,50 Kč

Cena s DPH 265 091,00 Kč


+ -

Zařazeno v kategoriích:
Vybavení pneuservisů Geometrie

Popis výrobku


Terčová 3D geometrie podvozku s automatickým pohybem HD kamer na středovém sloupu.
Je vybavena elektronickou kontrolou sledování odrazových terčů.
Velmi snadné ovládání: software v češtině, integrovaná databáze předepsaných hodnot pro jednotlivé vozy.

Obsah dodávky:
- Stojanová konstrukce s držáky na příslušenství a integrovanými, výškově stavitelnými HD kamerami
- PC s klávesnice s myší, tiskárnou a monitorem
- 4 stíněné mini odrazové terče z tvrzeného materiálu
- 4 univerzální stavitelné rychloupínací držáky na terče 11" – 25"
- Aretace volantu a pedálu brzdy
- Přední otočné plošiny

Moderní a snadno obsluhovatelný přístroj na měření geometrie podvozků. Je určen pro osobní a dodávkové vozy. 3D geometrie umožňuje přesné změření mnoha parametrů geometrie kol přední i zadní nápravy a také diagnostiku řízení. Jeho funkce je tedy velmi komplexní.

Automatické sledování polohy terčů zajišťuje, že si stroj elektronicky sám určuje a nastavuje ideální polohu výšky kamer. Stojan s kamerami je pevně ukotven k zemi. Pohyb a sledování terčů je automatický, obsluhující mechanik se nemusí o nic starat. Měření se může provádět na spuštěném i zvednutém zvedáku nebo na montážní jámě.

S přístrojem je možné měření rozdílu stop a rozchodů náprav (tzn. vzdálenost středů všech kol). Snadno se tak zkontroluje, jestli nebyl automobil například havarován a špatně opraven, nebo kvalita renovace veteránů (při velmi rozsáhlých opravách, kdy dochází k velkým zásahům do struktur vozu).

Geometrie disponuje také funkcí kompenzace házivosti potlačením auta na minimální vzdálenost: díky tomu je možné během okamžiku změření a 3D dynamická projekce naměřených úhlů:
Primární úhly: celková i samostatná sbíhavost, odklon, záklon, úhel jízdní osy.
Sekundární úhly: rozsah úhlů rejdu, maximální úhel natočení kol, přesazení, sdružený a diferenční úhel.

Velmi snadné ovládání: přístroj má nainstalován přehledný ovládací software pracující na OS Windows, a to v češtině. Vše je přehledně graficky zpracováno a integrováno do průvodce celým měřením. Data se zobrazují na velkém 22“ monitoru, který umožňuje čtení i z větší vzdálenosti (obsluha se tedy nemusí neustále chodit dívat).

Stroj je vybaven databází aut s hodnotami určenými samotnými výrobci, a to s možností pozdější editace. Rovněž má databázi zákazníků a evidenci zakázek. Umožňuje tisknout protokoly s dosaženými výsledky měření. Jedná se tedy o výrobek „All in one“ – vše v jednom.

Odrazové terče jsou vyrobeny z velmi odolného materiálu a mají speciální ochranný filtr. Díky tomu jsou dobře čitelné i při špatných světelných podmínkách. Kromě toho neobsahují žádnou elektroniku (díky tomu nepotřebují baterie ani přívodní kabely). Neustále se nacházejí v zorném poli kamer – přístroj je vhodný i pro auta vybavená nízkými spoilery (sportovní, závodní či tuningová).