Vakuový přístroj na výměnu brzdové kapaliny + plnicí láhev - QUATROS QS70445

Neohodnoceno
Značka: QUATROS

Podtlaková odsávačka brzdové kapaliny o objemu 1 litr, plnící láhev 750 ml, s příslušenstvím – QUATROS QS70445.

Univerzální vakuový přípravek ke snadnému odvzdušnění brzd, výměně brzdové kapaliny v brzdovém okruhu nebo hydraulické spojce. Díky pneumaticky vytvořenému podtlaku lze tuto práci provést v jednom člověku („práce jednoho mechanika“), není třeba pomocníka, který bude manuálně tlakovat brzdovým pedálem.

Lze použít i k odsávání jiných provozních náplní, odvzdušnění nízkotlakého naftového okruhu, zalití naftového filtru po výměně, aj. Vakuum je vytvořeno kompresorem na základě tzv. Venturiho efektu. Stará brzdová kapalina potom končí v odsávací nádobě.

Odsávačka s nádobou o objemu 1 litr má praktický háček pro zavěšení poblíž pracovního prostoru. Podtlak se spustí pákou s aretací, díky čemuž máte k práci volné obě dvě ruce pro snadné povolování a utahování odvzdušňovacího šroubu a hlídání bublinek v průhledné hadičce, která je součástí balení (společně s gumovým adaptérem pro připojení na odvzdušňovací šroub – nipl).

Plnící láhev
Sada obsahuje plnící láhev o objemu 750 ml s uzavíracím ventilem a čtyřmi adaptéry. Láhev se naplní novou brzdovou kapalinou a s vhodným adaptérem „zacvakne“ vzhůru nohama do nádržky s brzdovou kapalinou. Není tak nutné neustále kontrolovat a doplňovat kapalinu ručně přímo do rezervoáru. V sadě jsou hned 4 ks adapterů pro plnění kapalinou.

Technické údaje:

Spotřeba vzduchu: 180 l /min.

Pracovní tlak: 6 – 8 bar

Rozměr pro připojení vzduchu: 1/4"

Objem plnící lahve: 750 ml

Objem odsávací nádoby: 1000 ml

Dostupnost ✓ Skladem - ihned k expedici (>5 ks)
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Kód: QS70445
443 Kč 366 Kč bez DPH
Vakuový přístroj na výměnu brzdové kapaliny + plnicí láhev - QUATROS QS70445
Neohodnoceno
Značka: QUATROS

Stručný postup:

Nejprve využijeme odsávačku k odčerpání staré brzdové kapaliny vložením hadičky do nádržky a spuštěním odsávačky. Nádržku doplníme novou kapalinou.

Plnící láhev naplníme novou brzdovou kapalinou, vybereme vhodný adaptér, a láhev postavíme vzhůru nohama do nádržky tak, aby adaptér byl ponořený v brzdové kapalině. Ventil na lahvi otočíme do otevřené polohy.

Pozn.: V případě umístění nádržky v místě, kde na ni nelze postavit plnící láhev, je třeba kapalinu a její hladinu hlídat a doplňovat přímo do nádržky. Nikdy nesmí klesnout pod rysku MIN.

Nyní můžeme začít se samotnou výměnou kapaliny (resp. také odvzdušněním) v brzdovém okruhu odsáváním staré kapaliny přes odvzdušňovací šrouby brzdových třmenů. Přesné pořadí doporučujeme zkonzultovat s dílenskou/servisní příručkou k vašemu vozu; zpravidla se ale začíná u třmenu, který je nejdále od hlavního brzdového válce, a skončí se u třmenu nejbližšího – tedy spolujezdec vzadu, řidič vzadu, spolujezdec vpředu a řidič vpředu.

Na odvzdušňovací šroub nasadíme gumovou koncovku, spustíme podtlak (odsávání), a klíčem povolíme odvzdušňovací šroub. Kapalinu odsáváme, dokud v hadičce neuvidíme protékat novou čistou kapalinu; v případě odvzdušňování dokud neskončí bublinky.

Pokud měníme kapalinu preventivně, v dílenské příručce si zjistíme objem kapaliny, který je nutné odsát z jednotlivých třmenů, aby došlo k úplné výměně brzdové kapaliny.

Po skončení uzavřeme ventilek plnící lahve, doplníme kapalinu po rysku MAX, a tím máme hotovo.

Tipy
- V průběhu práce stále kontrolujeme dostatek kapaliny v plnící lahvi (případně v nádržce, pokud se láhev nevejde).
- Před samotnou výměnou doporučujeme očistit jednotlivé odvzdušňovací šrouby, aby se při povolování a následném utahování nedostaly do závitů nečistoty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Pod značkou QUATROS dostanou zákazníci nástroje a nářadí (nejen) k opravám automobilů.

Sortiment zahrnuje například aretační přípravky a nářadí pro nastavení časování motorů, stahováky, sortiment pro brzdový systém, chlazení a klimatizace, karosářské práce a mnoho dalšího. Firma vyrábí i těžší dílenské vybavení, jako zvedáky na automobily, jeřáby a hydraulické lisy.

Společnost byla založena jako reakce na vysokou poptávku po profesionálních nástrojích za příznivé ceny. Během krátké doby si získala díky kvalitě a širokému sortimentu skvělou reputaci mezi profesionály i amatéry. Ti oceňují především vynikající poměr mezi kvalitou a cenou.

Díky široké síti obchodních partnerů po celé Evropě se produkty značky QUATROS vyrábějí a distribuují ve velkém měřítku. Pro zákazníka to znamená kromě snadné dostupnosti především jistotu, že nástroj si bude moci pořídit za atraktivní cenu.

Pro český a slovenský trh je firma MojeDílna.cz výhradním dodavatelem značky QUATROS! Nářadí od nikoho nepřekupujeme, ale dovážíme ho přímo od výrobce. Proto si můžete být vždy jisti, že si u nás koupíte nástroje značky QUATROS za skvělé ceny a se zárukou.

Velkoobchod QUATROS

Výrobky QUATROS dodáváme také velkoobchodně za výrazně konkurenceschopné ceny! Pro více informací nás, prosím, neváhejte kontaktovat na telefonním čísle +420 775 400 912, nebo na emailu velkoobchod@mojedilna.cz.

 Aretace ozubeného kola vačkové hřídele VW, ŠKODA, SEAT TSI 1.0 - QUATROS  QS10218 - MojeDílna

Podobné produkty

Přístroj pro výměnu brzdové kapaliny ITI
7 579 Kč bez DPH
9 170 Kč
11 183 Kč (–18 %)

Pneumatický přístroj na vyměňování brzdové kapaliny, s nádrží na 6 litrů a sadou adaptérů na různá vozidla – ASTA 1788001 Určeno pro snadnou, rychlou a čistou výměnu brzdové...

Kód: 1788001
Přístroj na výměnu brzdové kapaliny a odvzdušnění brzd 0,75 l + láhev - JONNESWAY AE300214
1 365 Kč bez DPH
1 652 Kč
1 739 Kč (–5 %)

Odsávačka na podtlakové odvzdušnění brzd bez pomocníka, plnící nádoba (0,75 l), odsávací nádoba (1 l), 4 adaptéry – JONNESWAY AE300214 Univerzální podtlaková...

Kód: AE300214
Přípravek na výměnu a odvzdušnění brzdové a spojkové kapaliny, 2,5 litru - QUATROS QS70789
952 Kč bez DPH
1 152 Kč
1 212 Kč (–4 %)

Ruční tlaková plnička na výměnu a odvzdušňování brzdové a spojkové kapaliny, objem 2,5 litru – QUATROS QS70789 Přípravek na výměnu brzdové...

Kód: QS70789
Přípravek na výměnu a odvzdušnění brzdové a spojkové kapaliny, 2,5 litru - ASTA
1 159 Kč bez DPH
1 402 Kč
1 649 Kč (–14 %)

Přípravek na výměnu kapaliny v brzdovém a spojkovém systému a jejich odvzdušnění – ASTA A-2LBFB V nádobě se pomocí ruční pumpičky vytvoří přetlak,...

Kód: A-2LBFB
Přístroj na výměnu brzdové kapaliny a odvzdušnění brzd 1 l + láhev - SATRA
283 Kč bez DPH
343 Kč
381 Kč (–9 %)

Přípravek podtlakový pro výměnu brzdové kapaliny, s plnicí láhví a adaptéry, univerzální – SATRA S-XBB2 Pro obsluhu systému pouze jedním člověkem – systém pracuje na tzv....

Kód: S-XBB2
Přípravek na výměnu a odvzdušnění brzdové a spojkové kapaliny, 6 l - JONNESWAY AE300177
4 674 Kč bez DPH
5 656 Kč
5 954 Kč (–5 %)

Přístroj pro odvzdušnění a naplnění brzdového a spojkového systému, pneumatický, nádoba 6 litrů – JONNESWAY AE300177 Přípravek se používá pro čistou a rychlou výměnu...

Kód: AE300177
Přístroj pro výměnu brzdové a spojkové kapaliny, nádržka 3 litry - OB111007
2 321 Kč bez DPH
2 809 Kč
2 957 Kč (–5 %)

Sada pro odvzdušňování brzdových a spojkových systémů s ruční pumpou, tlakoměrem, nádržkou 3 l, Euro-adaptérem, univerzálním adaptérem s řetězem, hadicí a záchytnou nádobou....

Kód: 111007
Přípravek na výměnu a odvzdušnění brzdové a spojkové kapaliny, 4 litry - QUATROS QS70142
2 089 Kč bez DPH
2 528 Kč
2 661 Kč (–5 %)

Ruční tlaková plnička na výměnu a odvzdušňování brzdové a spojkové kapaliny, velký objem 4 litry, s adaptérem pro evropská auta – QUATROS QS70142 Přípravek se používá...

Kód: QS70142