Eshop i prodejna funguje naplno, objednávky zasíláme bez omezení.

MojeDílna.cz na Rally Bohemia 2019

Již 46. ročník má před sebou slavná Rally Bohemia, která se jede ve dnech 12. až 14. července v Mladé Boleslavi a okolí. Doslova nabité startovní pole slibuje mimořádně zajímavou sportovní podívanou. Na místě soutěže samozřejmě nemůže chybět tým MojeDílna.cz s pojízdným showroomem plným autoservisního a dílenského vybavení a nářadí.

Od roku 1974, kdy se Rally Bohemia jezdí, si soutěž získala mimořádnou popularitu. Koneckonců, letošní startovní listina hovoří za vše. Jak uvedli pořadatelé, na trať se vydá dvacet automobilů špičkových kategorií. Šestnáct soutěžních speciálů patří do kategorie R5, ty navíc doplní dvě dvojice vozů starších specifikací WRC a S2000. V rámci Mistrovství České republiky je pak přihlášeno celkově 70 aut a do Mistrovství České republiky historických automobilů 27 vozidel. Zajímavostí je, že 43 % všech přihlášených aut nese značku Škoda.

Čeští diváci jsou samozřejmě zvědaví hlavně na tovární Škodu Fabia R5 evo s posádkou Jan Kopecký – Pavel Dresler, kteří jsou v Boleslavi tak říkajíc doma. Úřadující mistři světa WRC 2 chtějí zaútočit na sedmé vítězství v řadě v této soutěži. Pokud by se jim to podařilo, značka Škoda by na Rally Bohemia zvítězila dokonce podesáté po sobě. Dvojici Kopecký – Dresler v továrním týmu sekundují Kalle Rovanperä s navigátorem Jonne Halttunemem, kteří jistě budou chtít před mladoboleslavským publikem také předvést to nejlepší.

Divácky zajímavá je také kategorie Rally Legend. Lidé se mohou kupříkladu těšit na velmi vzácnou a především originální Škodu 200 RS z roku 1974. Podle pořadatelů se jedná o jeden ze dvou dochovaných továrních vozů. Představí se také legendární Škoda 130 RS vyrobená v roce 1978 nebo Fiat 124 Abarth Rally z roku 1973. Nejen tato auta slibují mimořádně silný zážitek pro ty, kteří s láskou vzpomínají na atmosféru automobilových soutěží, jaká vládla před desítkami let.

Tým MojeDílna.cz bude na místě již od prvního dne konání soutěže, tedy od pátku 12. července. Pro návštěvníky si připravil pojízdný showroom doslova nabitý speciálním vybavením pro autoservis, pneuservis a dílnu. K největším zajímavostem, na které se diváci mohou těšit, patří určitě ukázky práce s dílenským indukčním ohřevem značky DAWELL, nahrazujícím klasické hořáky.

Posádka Jan Kopecký - Pavel Dresler na trati Rally Bohemia 2018 (zdroj: idnes.cz)