Sada pro odstranění škrábanců na sklech

Neohodnoceno
Značka: V.B.S.A.

Sada pro profesionální odstranění škrábanců na sklech představuje optimální soubor přístrojů a přípravků vysoké kvality. Snadno a poměrně rychle lze odstranit škrábance na autosklech, ale i obdobných sklech, zejména jde-li o takové škrábance, jaké vznikají od stěračů čelních sklech apod.
Odstranění škrábanců a hlubších šmouh se provádí přeleštěním poškozené plochy skla pomocí speciální pneumatické leštičky.

 • Nejprve se opravovaná plocha skla omyje vodou ze sklenice a hadříkem, který nepouští chlupy. Plocha, která leží mimo opravovanou, se zamaskuje, aby nedošlo k jejímu poškození.
 • Určí se hloubka škrábance. Je-li hluboký, začíná se s leštěním zeleným kotoučkem. Pokud se jedná o menší škrábanec, začíná se leštit růžovým nebo modrým kotoučkem.
 • Na adhesivní kotouč pneumatické leštičky se suchým zipem se upevní příslušný lešticí kotouček. Zkontroluje se, zda kotouček dobře drží. Jestliže ne, musí se použít jiný nebo nový.
 • Na leštěnou plochu se nanese/nastříká trochu vody. Leštění se realizuje při zvlhčování vodou, rovnoměrně. Při leštění se nesmí zůstávat na jednom místě, aby nedošlo k probroušení skla. Nesmí se také naklánět kotouček, neboť by mohlo dojít ke změně optiky skla. Leštění probíhá zleva doprava, vždy pohybem zpět a dopředu kruhovými tahy.
 • Leštěné sklo se nesmí nadměrně zahřát, aby neprasklo. Je-li horké, přestane se leštit a na sklo se nanese víc vody.
 • Utře se vzniklý otěr a zkontroluje se, zda už je poškrábání odstraněné. V opačném případě se použije k doleštění bílý kotouček.
 • Mokrým hadrem, který nepouští chlupy, se opravované místo dobře otře.
 • Celý proces se podle potřeby zopakuje, ale s o stupeň jemnějším kotoučkem než předtím. Například jestliže leštění začínalo s modrým kotoučkem, nyní se začne leštit s oranžovým kotoučkem. Jestliže se začalo s oranžovým kotoučkem, použije se teď bílý.
 • Z kotouče leštičky se sundá lešticí kotouče a až poté se kotouč se suchým zipem odmontuje z leštičky. Vždy se k tomu používají ochranné rukavice, okraje kotoučků mohou být velmi ostré.
 • Opravované místo se očistí vodou a hadrem, který nepouští chlupy. Je třeba zkontrolovat, že prach a částice skla jsou odstraněny. I oblast mimo poškozené místo se očistí horkou vodou a poté se skleněná plocha vytře do sucha.
 • Finální leštění se provádí pomocí lešticích plstěných kotoučků . Z jejich středu se vyjmou molitanové kotoučky, do vzniklého místa se dá abrasivní/diamantová lešticí pasta a molitanové kotoučky se vrátí zpátky. Povrch skla se tak jemně doleští. Aby se zabránilo přehřátí skla, opět se použije voda.


Sada v plastovém kufříku obsahuje:
1 ks pneumatická leštička (POL-KITROP)
2 ks speciální plstěné kotoučky + 12 molitanových kotoučků (897)
1 ks nádobka s lešticím prostředkem na skla (237 ml) (672)
1 ks český návod (176)
1 ks adaptér pro spojení kotouče k leštičce (ADAPTATEUR POLKIT)
1 ks kotouč k leštičce se suchým zipem (DRT-75)
1 ks adaptér pro spojení kotouče k leštičce (ADAPTATEUR POLKIT)
adhesivní lešticí kotoučky Ø 75 mm:
3 ks zelené lešticí kotoučky DR20 pro velmi hluboké škrábance (SR35-3)
3 ks růžové lešticí kotoučky pro hluboké škrábance (SR20-3)
3 ks modré lešticí kotoučky pro lehké škrábance (SR10-3)
3 ks oranžové lešticí kotoučky pro velmi lehké škrábance (SR5-3)
3 ks bílé kotoučky pro závěrečné leštění (SRPD-3)
1 ks vzduchový adaptér se závity 1/4" (RACCORD 1/4 MALE

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
Kód: KIT989
14 038 Kč –10 % 12 634 Kč 10 441 Kč bez DPH
Sada pro odstranění škrábanců na sklech
Neohodnoceno
Značka: V.B.S.A.
Sada pro odstranění škrábanců na sklech
14 038 Kč –10 %

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzská společnost VBSA se specializuje na výrobu a distribuci zařízení pro opravy a výměnu automobilových skel.

Průkopník v oblasti oprav čelních skel ve Francii od roku 1984. Již více než 35 let disponuje také sortimentem pro montáž, demontáž a výměnu autoskel. Společnost VBSA je již mezinárodně uznávána mnoha odborníky pro kvalitu a spolehlivost svých výrobků a navrhuje inovativní, praktická a ekonomická řešení nářadí

VBSA nabízí širokou škálu výrobků: lepidla na čelní skla, lepicí podložky pro dešťové senzory, opravy polykarbonátové optiky a poškrábaných skel. VBSA má také kompletní a vysoce účinný sortiment v oblasti oprav karoserií: Antikorozní prostředky, tmely, ochranné prostředky, maskovací prostředky, technické aerosoly.VBSA - Crunchbase Company Profile & Funding