UPOZORNĚNÍ: V pondělí 28. září má obchod MojeDílna.cz ZAVŘENO z důvodu státního svátku.

Obchod MojeDílna.cz hostí výstavku motorek!

Hned tři malé motorky Jawa ozvláštňují v těchto dnech prodejnu MojeDílna.cz v Brně na Vodařské ulici 17. Dva „fichtly“ a jeden mustang dělají stylovou společnost širokému sortimentu přípravků pro autoservisy a ručního nářadí. Motocykly na místě zůstanou několik měsíců.

Minivýstava nese neoficiální název „Motorka, na které jsem začínal“. Jejím cílem je nejen novou prodejnu ozvláštnit, ale také zákazníkům připomenout stroje, na nichž nejeden z nich dělal své první řidičské krůčky. Pro účely vystavení je laskavě zapůjčila známá brněnská firma MotoKenny, která se dlouhé roky specializuje na renovace a lakování motorek, a to nejen československé provenience, ale všech značek a typů. MotoKenny dlouhodobě nakupuje u MojeDílna.cz nářadí a dílenské vybavení, a to ke vzájemné spokojenosti. Motocykly před prodejnou MojeDílna.cz

Hned u vchodu zákazníky vítá Jawa 555, tedy legendární pařez. Již na první pohled upoutá stylovým airbrushem, pro tento typ motorky naprosto unikátním. Přece jen, podobnou výzdobu jsme zvyklí vídat spíše na chopperech nebo podobných strojích. Motocykl povstal doslova jako fénix z popela, když ho majitel před několika lety dostal od kamaráda coby torzo zarostlé se zámkem do stromu na zahradě. Pařez, který prošel náročnou a pečlivou renovací a před časem se pohyboval po výstavách a akcích, mohou diváci vidět po několikaleté odmlce, kdy stál v garáži.

Po příchodu do prodejny ihned zaujme další „pincek“, přesněji Jawa 21. Tento doslova legendární stroj dodnes slouží především na vesnicích, byť kusů v denním provozu stále ubývá. Přece jen se jedná o motorku s kořeny v šedesátých letech, která již dávno překročila veteránský věk, a jejíž cena mezi sběrateli v poslední době povážlivě roste. Vystavený pionýr je po precizní renovaci, která mu vrátila jeho původní lesk.

Posledním z trojice vystavených exemplářů je Jawa 23 Mustang, postavený vedle heverů a zvedáků. Mustang je upraven pro závody a z bojů si nese nejeden šrám. Již první den výstavy několik zákazníků, kteří na prodejnu zavítali, se smíchem uvedlo, že na takovém nebo velmi podobném motocyklu začínalo jezdit, často dávno před dovršením patnáctého roku života. Nakonec, vždyť i to patří k motoristickému dobrodružství. ;-)

Výstavka nemá přesně stanovené trvání, v plánu je několik měsíců. Pokud jste se tedy ještě nestihli do naší nové prodejny podívat, nyní máte minimálně o jeden pádný důvod víc to napravit.

Jawa 555 u vchoduJawa 21 v prodejně MojeDílna.cz