MojeDílna.cz na Barum Czech Rally Zlín 2019

Již devětačtyřicátý ročník slavné Barum Rally bude ve dnech 16. – 18. srpna hostit Zlín a okolí. Podle pořadatelů se diváci mohou těšit celkem na 137 soutěžících z 25 států. K hlavním favoritům samozřejmě patří Čech Jan Kopecký s tovární Škodou Fabia R5 Evo, který se „barumku“ pokusí vyhrát již poosmé. Tým MojeDílna.cz samozřejmě nemůže na místě chybět!

Kuvajt, Katar, USA, Brazílie, Argentina a dokonce Japonsko. Letošní startovní pole Barum Czech Rally Zlín je plné posádek opravdu z celého světa. Diváci se především mohou těšit celkem na 34 aut kategorie R5, což slibuje mimořádně atraktivní zážitky. Soutěžící změří své síly ve dvou etapách na 15 rychlostních zkouškách o celkové délce téměř 220 kilometrů.

Již sedmkrát stanul na stupni pro vítěze zlínské Barum Rally letos sedmatřicetiletý Jan Kopecký. Šestinásobný mistr České republiky a úřadující šampion kategorie WRC2 bude i letos s navigátorem Pavlem Dreslerem chtít přidat další zlínský triumf. O tom, že to určitě nebude mít lehké, však svědčí startovní pole doslova naplněné kvalitními a zkušenými soupeři. K těm největším určitě patří ruská posádka Alexej Lukjaňuk – Alexej Arnautov s Citroënem C3 R5, se kterou Kopecký sváděl tuhé boje už loni. Do celkových výsledků však chtějí promluvit také Poláci Lukasz Habaj s navigátorem Danielem Dymurskim a Chris Ingram s kolegou Rossem Whittockem. Obě posádky jednou se Škodami Fabia R5.

Tým MojeDílna.cz samozřejmě při tak významné události nemůže chybět. Už loni na místě představil pojízdný showroom s autoservisním vybavením a ručním nářadím a těšil se poměrně značnému zájmu diváků. Také letos budou mít lidé od pátku do neděle možnost v otrokovickém areálu Continental Barum zhlédnout a případně si zakoupit široký sortiment potřeb pro autoservis, pneuservis a dílnu, to vše s odborným komentářem našich techniků. Tak se na nás přijďte podívat, naše stanoviště bude u tamního velkého kruhového objezdu.

Posádka Jan Kopecký - Pavel Dresler (Škoda Fabia R5) na Barum Czech Rally Zlín 2018 (Foto: Lukáš Urbaník, czechrally.com)