Sada aretačních přípravků na motory BMW typu M a S - pro rychlé a snadné nastavení časování

Nastavení správného časování rozvodů motoru představuje poměrně složitou operaci, vyžadující navíc speciální aretační přípravky. Bez nich hrozí, že se časování nepodaří nastavit buď vůbec, nebo nepřesně. Motor následkem toho nebude správně fungovat, což může vyústit v další komplikace.

Jednou z nejlepších souprav aretačních přípravků na rozvody pro vozidla BMW představuje komplexní a svým obsahem ojedinělý set od známého výrobce Licota. Je určen pro čtyřválcové a šestiválcové motory řady M a S, montované do drtivé většiny modelů v devadesátých letech a na počátku milénia. Obsahuje přípravky, s nimiž lze pracovat na nejčastějších a dnes již legendárních motorech – namátkou jmenujme čtyřválce M43 nebo řadové šestiválce M50, M52 či S54. Těmi továrna vybavovala modelové řady E34, E36, E38, E39, E46 a mnohé další.

V soupravě tedy najdete aretaci vačkové hřídele pro 4válcové a 6válcové motory, čep na aretaci horní úvratě a čep na aretaci napínáku řetězu. Důležitou součástí sady je i klíč na nastavení jednotky VANOS (z německého Variable Nockenwellen Steuerung), tedy variabilního časování ventilů.

S pomocí této sady aretačních přípravků lze tedy nastavit časování na téměř všech obvyklých modelech značky BMW, která se na evropských silnicích pohybují. Výjimku snad představují jen osmi a víceválcové verze nejvyšší řady 7 či sporadicky se vyskytující vzácnosti, jako luxusně-sportovní řada 8, známá také pod kódovým označením E31.

Pro autoservisy či automechaniky, kteří se opravami „bavoráků“ zabývají, sada představuje svou univerzálností neocenitelného pomocníka. Za velmi atraktivní cenu získávají kvalitní a komplexní set aretačních přípravků, se kterým obslouží drtivou většinu běžných modelů, a to bez nutnosti jeho doplňování či dalšího rozšiřování. Zkrátka a dobře, s uvedenou sadou získáte vše, co potřebujete.