Představujeme rozšířenou nabídku indukčních ohřevů a příslušenství značky DAWELL!

Potřebujete v autoservisu nebo dílně nahřát kovovou součástku, ale nechcete z jakéhokoliv důvodu používat klasický plynový hořák? Spolehlivou, úspornou a bezpečnou náhradu představuje indukční elektrický ohřev. Sortiment ohřevů a souvisejícího příslušenství od české firmy DAWELL jsme v těchto dnech značně rozšířili v obchodě MojeDílna.cz.

Nahřívání se v autoservisních či dílenských podmínkách používá při mnoha příležitostech. Ať se jedná o povolování zatuhlých nebo zarezlých šroubů či matek, montáž a demontáž rozličných podvozkových dílů nebo karosářské práce, tato metoda přichází ke slovu poměrně často. Nejmodernější a nejlepší způsob ohřívání jsou elektrické indukční přístroje. Místo ohřejí velmi rychle a přesně, práce s nimi je navíc v porovnání s otevřeným plamenem podstatně bezpečnější.

Horkou novinku představuje především mobilní indukční ohřev DAWELL DHI-44E LKW. Vysoce výkonný přístroj s vodním chlazením je určen nejen pro práci v autoservisu a dílně, ale také v železničních depech či průmyslových výrobnách – zkrátka všude, kde jsou na provoz kladeny vysoké nároky a menší ohřevy by práci nemusely spolehlivě zvládat. Přístroj lze připojit do klasické sítě 230V. 

Mimořádnou výhodu představují i kompaktní rozměry – s délkou 440 milimetrů a hmotností kolem 13 kilogramů se ohřev mimořádně snadno přenáší a skladuje.

K tomuto ohřevu lze samozřejmě objednat doplňkové příslušenství zahrnující několik druhů indukčních cívek a speciální chladicí kapalinu. K základnímu setu přístroje s boční fokusační cívkou si tedy můžete dokoupit vybavení přesně podle svých potřeb.

 

Ohřev DAWELL DHI-44E LKW (pro zobrazení klikněte na obrázek).

Bohatá nabídka doplňků k ohřevu DHI-15

Velice se také rozšířila nabídka příslušenství k menšímu mobilnímu indukčnímu ohřevu DHI-15. Ke stávajícím nasazovacím přímým indukčním cívkám prodávaným samostatně jsme přidali i samostatné cívky boční a také osmikusové sady obou druhů. Soupravy obsahují boční nebo přímé ohřívací cívky průměrů 15 až 45 milimetrů. Sety jsou pro snadný transport a skladování dodávané v praktickém kufříku.

Zájemci mohou vybírat také z nabídky speciálních indukčních cívek. Cívka PAD Removal je například určena k ohřevu plochých dílů – karosářských částí, okenních skel, plechových tabulí a jiných součástí či materiálů, které je třeba zahřívat rovnoměrně a plošně a nikoliv bodově. Indukční cívky Flexi jsou zase určeny pro práci na místech, která vylučují užití klasických nasazovacích cívek. Jedná se kupříkladu o výfuková potrubí, spojovací tyče řízení a další podvozkové součásti vozidel, na které se cívka musí pro ohřátí navinout. Ohřívací cívky Flexi jsou k dostání v délce 80 nebo 100 centimetrů.

Všechny cívky mají systém, díky kterému je lze z nástavce snadno vymontovat a vyměnit v případě potřeby za jiné. Práce se díky tomu značně zjednodušuje a urychluje.

 

Indukční cívky Flexi (pro zobrazení klikněte na obrázek).

Levnější a bezpečnější provoz, než klasický autogen

Indukční dílenské ohřevy mají proti tradičním plynovým hořákům (autogenům) řadu výhod. Jednou z nejdůležitějších vlastností je bezpečnost práce. Obsluhující pracovník není vystaven otevřenému ohni, zplodinám hoření a dalším nebezpečným jevům. Rovněž se snižuje riziko požáru, výbuchu a dalších potíží, které při ohřevu klasickým plamenem mohou nastat.

Ve prospěch indukčních ohřevů hovoří také celkově nižší náklady na provoz. V první řadě odpadají náklady na plyny (nejčastěji propan-butan), které jsou při častějším provozu tradičního hořáku nezanedbatelné. Dále není nutné obsluhující techniky pravidelně odborně doškolovat – obsluhu zvládne mechanik po zaškolení sám.

Mobilní indukční ohřev zkrátka představuje mimořádně praktické servisní a dílenské vybavení, do kterého se určitě vyplatí investovat. Náklady se vrátí velmi brzo.

 

Nabídka ohřevů DAWELL (pro zobrazení klikněte na obrázek)

Vytvořilo Foreveryone