Ohlédnutí za Barum Czech Rally Zlín 2018: skvělá podívaná s účastí týmu MojeDílna.cz

Posedmé vyhrál Jan Kopecký populární Barum Czech Rally, jejíž osmačtyřicátý ročník hostil koncem minulého týdne Zlín. Společně s navigátorem Pavlem Dreslerem dokázal se Škodou Fabia R5 o 7,5 vteřiny porazit ruskou posádku ve složení Alexej Lukjaňuk – Alexej Arnautov jedoucí na Fordu Fiesta R5. Třetí dojel španělský jezdec Daniel Sordo, který velmi těsně porazil domácího Miroslava Jakeše. Akce se zúčastnili také členové týmu MojeDílna.cz.

Letošní ročník populární soutěže se neobešel bez zvratů. Zatímco po sobotě byl v čele startovního pole právě Lukjaňuk, z celkového vítězství se nakonec radoval český jezdec. Do čela postoupil v neděli po 13. rychlostní zkoušce a dokázal tam vydržet až do cíle. „Nakonec jsme to urvali a za to jsme moc rádi. Byla to má možná nejnáročnější barumka. Naštěstí nám tým připravil auto výborně,“ radoval se spokojený Kopecký v cíli.

Posádka Jan Kopecký - Pavel Dresler (Škoda Fabia R5) na trati Barum Czech Rally Zlín 2018 (foto: Lukáš Urbaník; czechrally.com)

Ruský pilot v závěru naopak mírně zvolnil a spokojil se s druhým místem. I to mu totiž stačilo na zvýšení náskoku v čele evropského šampionátu, do kterého Barum Czech Rally Zlín patří. „Můj cíl je úplně jiný než celkově pořadí. Na Honzu Kopeckého se neohlížím a potřebuju pouze body do klasifikace ERC,“ uvedl po skončení soutěže Lukjaňuk.

Dramatický boj však zuřil o třetí místo. Na „bednu“ nakonec vystoupal španělský jezdec Dani Sordo na továrním Hyundai i20 R5, který domácího Miroslava Jakeše, jedoucího na Škodě Fabia R5, porazil o pouhé tři desetiny vteřiny. „Byla to hezká a velmi náročná soutěž ve skvělé atmosféře. Upřímně, o umístění tady ve Zlíně tolik nešlo. Nevěděl jsem, co tady čekat,“ podotkl po skončení soutěže Sordo. Mírný smutek byl znát v hlase Miroslava Jakeše, který se na letošní „barumce“ musel spokojit se čtvrtým místem. „Pro nás to byl super závod. Výsledek nás bude asi chvíli mrzet. Na druhou stranu jsem udělal hodně chyb, dva defekty a třikrát jsem byl venku. Když to sečteme, mohli jsme bojovat o první dvě místa. Nedobrzdil jsem jednu zatáčku na Kašavě a ta nás stála podium,“ hodnotil letošní soutěž.

Letošní Barum Czech Rallye se neobešla bez účasti týmu MojeDílna.cz. Diváci se mohli přímo v servisním místě „historiků“ na otrokovickém letišti seznámit s pojízdnou prodejnou plnou autonářadí, dílenského vybavení a ručního nářadí. I přes místy chladnější a deštivé počasí se stánek setkal s velkým zájmem. Ani příští rok proto nebudeme na „barumce“ chybět!