Extra krátký pneumatický utahovák JONNESWAY JAI-1514

...vejde se tam, kam se ostatní nedostanou!

Zažil to snad každý, kdo někdy něco utahoval nebo povoloval na špatně dostupném místě, například hluboko v motorovém prostoru nebo na podvozku auta. Klasický rázový utahovák nešlo použít kvůli jeho velikosti, menší ráčnová utahovačka byla zase moc slabá a kvůli tomu také ve výsledku nepoužitelná. Ideálním řešením je pneumatický rázový utahovák JONNESWAY JAI-1514 s extra krátkou hlavou z nabídky obchodu MojeDílna.cz.

Pneumatické rázové utahováky představují mezi autoservisním a dílenským nářadím naprostý základ s téměř nekonečným množstvím způsobů využití.Extra krátký pneumatický utahovák JONNESWAY JAI-1514 Problémem drtivé většiny strojů je ale poměrně velká hlava ukrývající především úderový mechanismus, motor a další nezbytné součásti

Takto rozměrné modely se pak nedají použít v místech s omezeným prostorem. Zvláště v případě moderních vozidel, jejichž vnitřní prostory bývají většinou stísněné, to však bývá nemalý problém. Podobné obtíže mohou ale nastat i v průmyslu, například při montáži různých konstrukcí, do jejichž záhybů se nelze s klasickým nářadím dostat.

Naprosto unikátní řešení představuje extra krátký utahovák JONNESWAY. S maximálním točivým momentem 460 Nm, rozměrem vodicího čtyřhranu 1/2“, pracovním tlakem vzduchu 6,2 bar a volnoběhem 6500 otáček za minutu je plně srovnatelný s rázovými utahováky standardních velikostí. Rozměrově se ale naopak blíží kompaktním ráčnovým utahovačkám. Dá se tedy říci, že z každého druhu pneumatického nářadí si nový model vzal jen to nejlepší.

Pohodlná a snadná obsluha

Síla a rozměry však nepatří k jediným přednostem tohoto modelu. Mimořádnou pozornost věnovali konstruktéři také pohodlí obsluhy. Optimálně velké spouštěcí tlačítko je integrováno do ergonomicky tvarované rukojeti s protiskluzovou povrchovou úpravou. Otočným prstencem s příjemně tuhým chodem je možné volit směr otáčení a tím pádem nástroj využívat k utahování nebo povolování.

Vzduchové připojení rozměru 1/4“ je vyvedeno do spodní části rukojeti. Přívodní hadice, ať už klasická nebo spirálová, díky tomu nijak nepřekáží při práci.

Mimořádným kladem je také nízká hmotnost – utahovák váží jen zhruba 1,4 kilogramu. Díky tomu je možné ho bez potíží obsluhovat jednou rukou. Člověk se navíc při práci s ním unaví v porovnání s většími a těžšími variantami podstatně méně. Komfortu obsluhy přispívá i pracovní hlučnost 94 decibelů.

Extra krátký pneumatický utahovák JONNESWAY je zkrátka určen všem, kteří do dnešní doby postrádali kompaktní a přitom silný přístroj pro náročné profesionální nasazení.

Vytvořilo Foreveryone